What to Pack for a City Weekend: Winter Edition

Snímek obrazovky 2019-07-18 v 20.49.47

Paris it is today; and here I come with some tips how to squeeze a whole weekend city getaway into one backpack!

Náš víkendový výlet do Paříže se mi tentokrát povedlo nacpat celý do jednoho batohu – a ukázalo se, že cestovat minimalisticky je i dost pohodlný!

 • First of all, the part with the backpack is crucial. Don’t you even try and go with a huge shopper bag instead. I swear it’s gonna make your shoulders fall off. Also, backpacks are really convenient! They always fit in those stupid Easyjet measuring boxes, they’re pickpocket-proof & as a bonus, you always get free hands (for snacks).
 •  Warm and basic always wins over ’cute’ or whatever is the look that you’re aiming for. Whether it’s freezing Copenhagen, foggy London, hollow and gloomy Berlin, you won’t give a damn about looks. This is not the time to be a diva. Unless you can be one in a beanie hat, of course.
 • Something to read or write or think about during all those time gaps at airport gates, bus stations etc.
 • Little notebook with tips&plans&addresses. The shorter the trip, the more it pays off to do your research. Time is precious and you don’t really want to end up in Starbucks every twenty minutes just to check the location at wifi.
 • Empty reusable bottle that you can refill at the airport gate. Way more eco-friendly than buying bottled water every hour!
 • La vie est belle or any other perfume with a poetic name that you can spill on your minimalist stack of clothes & smell like a drugstore explosion. #kristynaapproved
 • The very basics of your skincare, tiny <100ml bottles, moisturisers…. MUJI sells really great stuff when it comes to minimalist packaging and the compact LUSH shampoos should be a staple for everyone, really.

image-24-kopie

 •  Základní předpoklad celýho balení je ten, že jedete s batohem. V minulosti jsem všude tahala svojí gigantickou černou kabelku, což mi nejenom málem utrhlo obě ramena, ale ještě to bylo šíleně nepraktický, klouzavý, všude trčící… Batoh naproti tomu pojme všechno co na víkend potřebujete, na letišti se ani nebudou namáhat vám ho měřit a na samotným výletě potom budete mít pořád volný ruce, takže se můžete někoho chňapnout a ještě k tomu jíst svačinu.
 • Vždycky když jsem měla pocit, že vlastně nepotřebuju nějak teplý oblečení, byl to omyl. Ať už se procházíte mrazivou Kodaní, bojujete s větrem v širokých berlínských ulicích anebo zápolíte s deštníkem v Londýně, nějakej outfit vám bude fakt ukradenej.
 • Něco na čtení a psaní a přemýšlení během nekonečnejch čekání a pauz a přestupů atakdále
 • Adresy nebo  doporučení nebo  poznámky, protože víkend má jenom 48 hodin a ty vážně nechcete proplýtvat v uniformním Starbucksu na wifi.
 • Prázdná láhev, kterou si samozřejmě na gatu zas doplníte a která vám ušetří spoustu hotovosti a vyplýtvanýho plastu, co by jinak padlo na neustálý kupování vody na pití.
 • Parfém, samozřejmě, protože je obzvlášť okouzlující si ho vylít na tu minimalistickou hromádku oblečení, kterou si vezete s sebou a pro kterou pochopitelně nemáte žádnou náhradu, takže jste pak cítit jako celá sephora. La vie est belle tvl.
 • Všechny ty mrňavý miniatury krémů a nevímčeho ještě, co jsou menší než 100 ml. MUJI prodává spoustu věcí, co udělaj cestování trochu jednodušší a praktičtější, no a tenhle LUSH šampuk je nejlepší vynález všech dob!
Posted in Go

3 thoughts on “What to Pack for a City Weekend: Winter Edition”

 1. procetla jsem par clanku a pusobis na me sympaticky. libi se mi to tu. co mi ale chybi jsou nejake osobitejsi fotky. dosavadni fotky jsou ok, ale moc toho o tobe neodkryvaji. pusobi jako takove ty sterilni neosobni posty, ktery visi lidem na pinterest nastenkach.

  obdivuju, ze ses vydala zit sama do ciziho mesta. ja na takova rozhodnuti nemam koule, potrebuju zaruky. jak to tam zvladas ted?

  Like

  1. dekuju za tip, sama s tim souhlasim – ja zas casto nemam koule byt osobnejsi:)
   odstehovat se sam je tezky (a to navic Berlin ani neni nijak zvlast daleko), to ti nebudu lhat. ale neni nic lepsiho, kdyz chces sama sebe otestovat. no a ted jsem za to rozhodnuti nejstastnejsi.
   Dik moc za komentar a mej se hezky!

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s